• MC Türk olarak geleceğimizi yeniden inşa ediyoruz!

Platformumuz şu anda yeniden inşa ediliyor ve siz değerli kullanıcılarımıza erken erişim sunuyoruz. Bu özel süreçte sizin geri bildirimleriniz bizim için çok önemli. Merak ettiğiniz konuları resepsiyon bölümünden bize iletebilir ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz

Eğer herhangi bir sorunuz varsa veya çekindiğiniz bir durum olursa, [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz

Resepsiyona fırla !

Dynmap Kullanım Talimatları | (1.10 - 1.20)

Mrtrengh

Üye
Esnaf
DYNMAP KULLANIMI;

Öncelikle şunu demeliyim ki bu plugin hakkında ne kadar konu açılmış olsada türkiyede (emin olmayarak.) sadece 1 kaynak dynmapi anlatmış ve o da eksik. Şimdi size daha detaylı anlatıcam.

Kurulum;

Tıkla ve indir e basarak plugin dosyasını indirme sitesine gidebilirsiniz. Oradan dowlaonda basın ve yüklenen dosyayı sunucunuzun plugins bölümüne atın. Son olarak ise sunucuyu açın.

Siteyi açıyoruz;

sunucu açıldığı esnada dynmap için consolede bir port gözükücek, bu portu kaydedin.

1572266164005.png

Eğer istersek bu portu değiştirebiliriz;

Plugins>Dynmap>Confuguration giriyoruz.

1713686225394.png

Resimdeki kısma istediğiniz portu yazabilirsiniz ama portunuzun çalıştığından emin olmak için Tıkla ve git e basarak üst kısma bilgisayar ipnizi, alt kısmada portunuzu yazın.

Örnek;

1713686477271.png

Daha sonra bağlantı noktasını kontrol et diyerek sağlamasını yapabilirsiniz.

Eğer sunucunun bir texturepacki varsa ve eğer bununda mapte gözükmesini istiyorsanız;
Plugins>Dynmap>Texturepack gelip dosyayı buraya bırakın.

1713686686421.png

Daha sonra Plugins>Dynmap>shader.txt dosyasına gelin ve içinde yazan her şeyi ctrl+A ile silin.

Ve şunu yapıştırın;
Kod:
shaders:
  -class: org.dynmap.hdmap.hdmap.TexturePackHDShhader
   name: stdtexture
   texturepack: Texturepaceke attığınız dosyanın ismi.

"Texturepack:" kısmına dosyanın ismini girmeyi unutmayın.

Şimdi oyuna geri dönerek şu komutu çalıştırın;

- /Dynmap fullrender [Dünyanınismi]

Sunucuya reload atıp googleye [bilgisayaripsi : port] şeklinde bir arama yapın.

örnek;

1583610017720.png

Siteye girdiğinizde bu tarz bir yer açılacaktır;

aaaaaaaaaaaaaaa.png

Not: oyun içinde hiç açılmamış chunklar sitede gözükmeyecektir. Buda dezavantajlarından biridir.

Umarım sizin için faydalı bir anlatım olmuştur Minecrafttürk Kullanıcıları.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Güzel tanıtım olmuş eline sağlık

Güzel tanıtım,daha iyilerini yapacağına inanıyorum !

Geri