• MC Türk olarak geleceğimizi yeniden inşa ediyoruz!

Platformumuz şu anda yeniden inşa ediliyor ve siz değerli kullanıcılarımıza erken erişim sunuyoruz. Bu özel süreçte sizin geri bildirimleriniz bizim için çok önemli. Merak ettiğiniz konuları resepsiyon bölümünden bize iletebilir ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz

Eğer herhangi bir sorunuz varsa veya çekindiğiniz bir durum olursa, [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz

Resepsiyona fırla !

Minecraft 1.20.1 basit otomatik karpuz farmı nasıl yapılır?

MTFT

Üye
Minecraft
Discord
gtalibertycitystories
Merhaba Minecraft Türk forum sakinleri, hoş geldiniz. Yeni konumuzda Minecraft 1.20.1'de basit otomatik karpuz farmı nasıl yapılır? Onu göstereceğim, haydi başlayalım.

1. Adım
Burada 1 taş tuğla koyup önüne 1 piston koyuyoruz, sonra arkasındaki bloğu kırıyoruz

2. Adım

Burada ise pistonun yanına 1 gözlemci ekliyoruz.

3. Adım

2. Adımda yaptığımız gibi 1 piston 1 gözlemci şeklinde yapıp bu hale getiriyoruz

2024-04-19_18.32.38.png

4. Adım

Bu adımda ise gözlemcilerin önündeki toprakları çapalıyoruz

5. Adım

Çapa ile çapaladığımız yerlere 4 adet karpuz tohumu ekiyoruz. Daha sonra gözlemcilerin arkasına taş tuğla koyuyoruz ve pistonların arkasına kızıltaş yerleştiriyoruz.

6. Adım

Görselde görüldüğü gibi, toprağın önünü 1 blok aşağı kazıyoruz. Suyun 8 bloğa kadar gitmesi gerekiyor, sonra su gitmeyen 1 blok kalacak, o bloğu bir blok aşağı kırıyoruz.

2024-04-19_18.34.14.png

7. Adım

6. Adım uyguladıktan sonra, son kırdığımız bloğa bir tane huni yerleştiriyoruz.

8. Adım
Koyduğumuz huni yanına 3 blok aşağı kazıyoruz ve orayı 3x3 bir odacık yapıyoruz

9. Adım

Huninin altına 2 sandık koyuyoruz.

10. Adım

8. Adımda yaptığımız küçük odacıktan çıkış yapıyoruz

11. Adım

Yaptığımız farmın etrafını cam ile çeviriyoruz

Ve son olarak, umarım beğenmişsinizdir. İlk forumum bu, çaylak olabilirim. İyi günler, Minecraft Türk forum üyeleri.

• Beğen
Tepkiler: Cem
Düşünceli ve güzel bir konu olmuş.
İlerleyen zamanlarda kendini daha çok geliştireceğine inanıyorum (y)

Elbet bir gün işe yarar(y) Güzel bir anlatım olmuş.

Cevaplar için sağol teşekkür ederim kendimi geliştiricem

Gayet güzel bir konu olmuş, ellerine sağlık.

Geri