• MC Türk olarak geleceğimizi yeniden inşa ediyoruz!

Platformumuz şu anda yeniden inşa ediliyor ve siz değerli kullanıcılarımıza erken erişim sunuyoruz. Bu özel süreçte sizin geri bildirimleriniz bizim için çok önemli. Merak ettiğiniz konuları resepsiyon bölümünden bize iletebilir ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz

Eğer herhangi bir sorunuz varsa veya çekindiğiniz bir durum olursa, [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz

Resepsiyona fırla !

Blockbench ile dilediğin gibi yazı yap!

celaltarzan

Üye
Esnaf +
Discord
vionly
Merhaba değerli MinecraftTürk ailesi, Bugün sizlere Minecraft dünyasında kendi 3D title'larınızı nasıl tasarlayabileceğiniz hakkında Blockbench programını kullanarak adım adım bu süreci nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatacağım. Başlamadan önce, Blockbench'in temel özelliklerini ve nasıl kullanılacağını anlayarak kendi projelerinizi daha yaratıcı ve etkileyici hale getirebilirsiniz.

Adım 1: BlockBench Web Sitesini Ziyaret Edin​

BlockBench'i indirmek için ilk adım, resmi web sitesine gitmektir. Tarayıcınızın adres çubuğuna https://www.blockbench.net/ yazarak BlockBench'in ana sayfasına erişebilirsiniz. Bu site, BlockBench'in tüm versiyonlarını ve kullanım detaylarını içerir.

Adım 2: Uygulamayı Kurun ve Açın​

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, indirdiğiniz kurulum dosyasını bulun ve çift tıklayarak açın. Karşınıza çıkan kurulum sihirbazı sizi adım adım yönlendirecektir. Kurulum sihirbazındaki talimatları takip ederek BlockBench yazılımını bilgisayarınıza kurun.

Adım 3: Title Generator Eklentisini Ekleyin​

BlockBench programını başlatın. Ana arayüzdeyken, ekranın üst kısmındaki menü çubuğunda bulunan 'File' seçeneğine tıklayın.
1714558555474.png

Adım 4: Plugins Menüsüne Gidin​

'File' menüsünden 'Plugins' seçeneğine tıklayarak plugin yönetim sayfasını açın. Bu sayfa, mevcut pluginlerinizi görüntülemenizi ve yeni pluginler eklemenizi sağlar.
1714558585234.png

Adım 5: Arama Yerine "Minecraft Title Generator" Yazın

Plugin Store içerisinde, arama çubuğuna 'Minecraft Title Generator' yazarak ilgili plugini bulun. Genellikle b
u plugin, Minecraft oyunu için özel olarak tasarlanmış 3D titlelar yaratmanıza olanak tanır.
1714558641644.png

Adım 6: Plugini İndir ve Kur

Arama sonuçlarında 'Minecraft Title' pluginini bulduğunuzda, yanında bulunan 'Install' butonuna tıklayarak plugini indirin ve otomatik olarak BlockBench'e kurulmasını sağlayın. Kurulum tamamlandığında, plugin BlockBench'e entegre olmuş olacak.
Artık gerekli tüm araçlara sahip olduğumuza ve Minecraft Title pluginini başarıyla kurduğumuza göre, hiç vakit kaybetmeden BlockBench üzerinde yaratıcılığımızı konuşturarak kendi özgün 3D title tasarımlarımızı yapmaya başlayabiliriz; bu süreçte her adımı detaylıca inceleyeceğiz, böylece tasarımın her yönünü öğrenmiş olacaksınız.

Adım 7: Yeni Bir Proje Başlatın​

BlockBench'i açın ve ana menüde bulunan 'File' seçeneğinden 'New' altında 'Model' seçeneğine tıklayın. Burada, çeşitli model türleri arasından 'Minecraft Title' şablonunu seçerek yeni projenizi oluşturun. Bu, temel bir 3D title modeli ile çalışmaya başlamanızı sağlar.

Adım 8: Titlenizi Şekillendirin

Yeni title açıldığında, sol taraftaki araç çubuğundan farklı title araçlarını kullanabilirsiniz. Tasarımınızı kişiselleştirmek için boyutları ayarlayabilir ve farklı açılardan modelinizi düzenleyebilirsiniz.
1714558845708.png

1714558879726.png

Ekli dosyalar

• 1714558792354.png
    1714558792354.png
    72.3 KB · Görüntüleme: 79
Çoğu kişinin ihtiyacını çözecek bir konu tebrikler.

Geri